День міста Вінниця 2019
День міста Вінниця 2019

День міста Вінницітрадиційно відзначають восени, у другу або першу суботу вересняза винятком окремих рішень на рівні міської ради. Цього року наше славетне місто відзначає 656 річницю.

Цьогоріч, святкову дату призначили на 14 вересня 2019 року. 

Відзначати своє головне міське свято вінничани починають на майдані Незалежності, тут проходитимуть виставки, конкурси, виступи різних колективів, різноманітні майстер-класи, благодійні акції, дитячі розваги та  загалом буде начисена цікава концертна програма.

Святкові заходи також проходять на багатьох локація: на площі Європейській, на Майдані Небесної сотні, по вулиці Соборній, на Площі Стуса та в Центральному міському парку та ін.

Розпочнеться свято урочистою церемонією на Майдані Незалежності фестивалем військових духових оркестрів України “Музика над Бугом” .Слідом за ними для глядачів відбудуться виступи:

 • Оркестру Центру військово-музичного мистецтва ПС Збройних Сил України м. Вінниця
 • Заслужений академічний зразково-показовий оркестр Збройних Сил України м. Київ
 • Національний президентський оркестр м. Київ

У цей час свою роботу розпочнуть різноманітні локації:
–         
Проект «Вінниця – місто славетних!»
–         Історичний проект «Вінниця: генеалогія самоврядності» (виставка “Галерея історичного костюму XIV-XХ ст.”)
–         Проект «Сад Коцюбинського» (жива книга Коцюбинського, презентація проекту «Музей в мініатюрі», виставка експонатів музею)
–         Проект «ALTMAN сквер» (репродукції картин художника, жива картина «Анна Ахматова», фото інсталяції «Синій пейзаж», конкурс на краще архітектурне рішення благоустрою скверу Альтмана)

Загальноміський конкурс образотворчого мистецтва «ALTMAN generation»

На Майдані Небесної Сотні проходитиме  ІІІ-й Мистецько-освітній Фестиваль «ВОДОГРАЙ» від Вінницького державного педагогічного університету ім.М. Коцюбинськго

–        Проект «Найбільший герб Вінниці»

–         Інтерактивна локація «Планета хімічної магії»

–         Презентація вишитої книги про Вінницю

На площі Ліверпуль буде реалізований проект «Джазовий мікс», виступи: Академічного камерного хору «Вінниця», естрадного оркестру «ВінБенд» та кращих виконавців джазу міста

На вулиці Соборній вінничани зможуть спостерігати одразу декілька локацій:

 • «Вінниця – місто свідомих!» (проект «Місто на контрасті», презентація підприємств  з надання послуг з енергозбереження та енергоефективності, різноманітні майстер-класи ярмарок екологічно чистих продуктів
 • «Вінниця – місто ідей!» (проект «Вперше у Вінниці», презентація громадського транспорту власного виробництва, Бренду міста, виставка від музею моделей автотранспорту, виставка реалізованих проектів  з благоустрою, будівництва, житлового господарства м. Вінниці, презентація провідних підприємств міста та інвестиційних проектів)
 • «Вінниця – місто дитячих посмішок!» (виставка, інтерактиви та майстер класи від ВМПДЮ ім. Л. Ратушної, вистави обласного академічного театру ляльок, «Містечко морозива», «Містечко цукерок», «Містечко розваг», «Імбирне містечко»)
 • «Вінниця – місто вражень!» (презентація туристичних агенцій міста зона активного відпочинку, тематичні фотоінсталяції, фестиваль кави «Кавовий діалог».

Перехрестя вул. Соборна та Артинова пройде фестиваль майстерності та талантів «Маленькі райони великого міста!»

Для любителів кіно під відкритим небом на площі Європейськійбуде організований “Кінодворик”, а також родинний фестиваль «Вінничани мають таланти» за участю талановитих родин, дітей та молоді.

Кінотеатр Родинапродемонструє фестиваль “Кіно у новому форматі”.

На Майдані біля літнього театру у Центральному парку заплановані такі локації: 

 1.  Проект «Вінниця – місто спортивних!» Чемпіонат України з сучасних танців. Показові виступи  команд Чарлідингу
 2. ПАРК бібліотечних розваг (майстер-класи «Творимо разом», фотозони «Квіткове дитинство», лаунж зона «Читай»

На стадіоні відбудеться масштабний Чемпіонат України Черлідингу

На Майдані Водограй для людей поважного віку буде реалізований Проект «Вінниця – місто активних!». У цей же час на алеях свою роботу розпочне фестиваль вуличної їжі «Vinnytsia Food Fest».

 Для бажаючих насолодитися пісенними виступами, запрошуємо до Арки Цнтрального парку де ви почуєте Фестиваль пісень про рідне місто «Вінниця в серці моїм» або на площу Василя Стуса .

Цього року на вінничан та гостей міста чекає запальний концерт із зірковими гостями! Хто виступатиме на головній сцені читайте незабаром.
Минулого року на великому святковому концерті з нагоди дня міста на площі Стуса співали: 

 • учасник Євробачення 2018 – Melovin
 • неймовірна українська співачка – Наталія Могилевська
 • драйвові – Kozak System

2.09.2019 11:47:43