На обох берегах Південного Бугу, де з правого берега в нього впадає річка Вишня, а з лівого – Вінничка, розташоване місто Вінниця – адміністративний, промисловий, культурний центр Поділля, з населенням майже 400 тис. мешканців. З 2013 року Віниця утримує першість серед міст України як місто комфортне для проживання. Крім того це одне з найбільш озеленених міст України, місто-парк. Історія міста, його становлення та розвиток невід’ємні від історії українського народу. Тож запрошуємо в подорож вулицями та скверами красуні Вінниці.
Як населений пункт місто виникло в середині XIV століття (1363 р.). Дослідники вважають, що назва міста походить від річки Віннички, де було перше поселення словян-подолян; другі – від «винниць», які знаходилися на околицях, де вирощували виноград і виготовляли вино; треті – від слова «въно» – «придбання», «посаг». Після розгрому татар Поділля, до якого географічно належить Вінниця, перейшло під контроль литовської держави, а над Бугом було закладено фортецю, яка дала початок місту. Але справжнім містом Вінниця стала тільки в XVII столітті, перетворившись на столицю Брацлавського воєводства. Із споруд того часу зберігся комплекс колишнього єзуїтського монастиря, кам`яні будівлі якого справляли на мешканців міста велике враження своєю величчю і відтоді за ними закріпилась назва «Мури». Одночасно з єзуїтами заснували свій монастир домініканці. Після того, як Україна ввійшла до складу Російської імперії (1835 р.) уряд ліквідував Домініканський монастир і за чотири роки він був перетворений на православний Свято-Преображенський кафедральний собор. Швидкий розвиток міста почався тоді, коли поблизу нього пройшла залізнична магістраль Київ – Одеса. З`явилися фабрики і заводи, почалося спорудження кам’яних житлових і громадських будівель. Багато з них нині реставровані, відтворені, прогулюючись нашим містом можна поринути в атмосферу початку ХХ сторічччя
Найвідоміші музеї Вінниці, які варто відвідати:
1. Вінницький обласний краєзнавчий музей.
Vinnytsia Regional Local History Museum.
2. Вінницький обласний художній музей.
Vinnytsia Regional Art Museum.
3. Національний музей-садиба та усипальниця М. Пирогова.
Pyrohov National Estate Museum.
4. Меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму (ставка «Вервольф»). Memorial Complex for Nazi Victims (Hitler Head-quarters “Werwolf”).
5. Літературно-меморіальний музей М. Коцюбинського. M.M. Kotsiubynskyi Literature and Memorial Museum.
6. Музей Вінницького трамваю (трамвай-пам’ятник).
Vinnytsia Tram Museum (tram-monument).
7. Музей пам’яті воїнів-афганців Вінниччини.
Vinnytsia Region Museum in Memory of Afghanistan Soldiers.
8. Музей Повітряних сил ЗСУ.
Museum of Air Armed Forces of Ukraine.
9. Музей «Мій край — Поділля». Museum “My Land — Podillia.”
10. Музей української марки ім. Якова Балабана.
Museum of Ukrainian Stamp named after Yakiv Balaban.
11. Музей-кав’ярня «Пан Заваркін та Син».
Cafe-Museum “Pan Zavarkin & Son.”
12. Музей «Автомотовелофототелерадіо».
“Avtomotovelofototeleradio” Museum.
13. КП ЛеУР («Ставка Ворошилова»). Voroshylov Headquarters.
14. Музей колекційних моделей транспорту.
Museum of Collectable Vehicle Models.
15. Музей шоколаду «РОШЕН». ROSHEN Chocolate Museum.
Copyright © Тур Центр Подільський Ltd 2015. All rights reserved.
Design by Ananas