Шкільний уїк-енд у Вінниці. Космічна подорож.
Шкільний уїк-енд у Вінниці. Космічна подорож.

Якщо ви мрієте про зорі, захоплюєтесь астрономією – ми пропонуємо вам захопливу подорож до місця падіння одного з найбільших метеоритів за історію Землі – Іллінецького кратера.

1 день – оглядова екскурсія містом з відвідуванням світло-музичного фонтану «РОШЕН».

2 день – Маршрут Вінниця – Липовець – Іллінці – Лугова – Іваньки – Вінниця астрономічна екскурсія, яку пропонуємо  почати від Вінницького Планетарію. Співробітники Планетарію проведуть цікаву лекцію на будь–яку тему, що стосується астрономії  від історії та сучасних досліджень до різноманіття процесів і явищ, що відбуваються у Всесвіті. Обовязково  потрібно оглянути стенд «Іллінецька астроблема», де побачити уламок того самого великого метеориту, що впав на нашу планету, вагою цілих 3 кг! Астроблема означає «зоряна рана» (з грецької). Іллінецький метеорит оцінюють у 40 млн тонн, діаметр небесного тіла – близько 300 м. Діаметр кратера, який утворився на місці падіння, 7 км, а глибина його становить 200м. Вік Іллінецької «зоряної рани» – приблизно 400 млн. років.( Для порівняння – відомий Арізонський кратер у США має діаметр 1.2 км, а глибину 170 м.)

До місця Іллінецької астроблеми вас будуть супроводжувати лектори Планетарію, які ще по дорозі проведуть захопливу розповідь про цю незвичайну природну подію. Кратерів від падіння небесного тіла є декілька, можна провести цілий день поринувши у світ небесних явищ та світил.

А ще обов’язково на згадку не забудьте прихопити камінчик із найбільшого в Європі кратера ))).

Крім того по маршруту можна побачити:

  1. Загадкові скіфські кургани Іллінецького району (серед них курган Сорока 11 м висотою!), Богородицька церква у Іллінцях; природний заказник «Іллінецький»; гідрологічні об’єкти «Криниця котовців», «Лісова криниця».
  2. Пам’ятний знак на честь Липовецької битви; пам’ятник загиблим 1941 році словакам і козацьку гармату у Липовці; Покровська церква у Липовці; природний заказник «Липовецький».
Менеджер Оксана 0975754535
Ціна / Price: За домовленістю