Шкільний уїк-енд у Вінниці. Вінниччина – край козацької слави.
Шкільний уїк-енд у Вінниці. Вінниччина – край козацької слави.

 

1 день – оглядова екскурсія містом з відвідуванням світло-музичного фонтану «РОШЕН».

2 день – край козацької слави – Маршрут Вінниця – Липовець – Іллінці – Кальник – Дашів – Іллінці – Лугова – Липовець – Вінниця.  Мальовниче село Кальник , у минулому чимале місто, розкинулось на правому березі прадавньої річки Соб.  Саме тут у 1648 році був створений Кальницький (Вінницький) козацький полк. У 1649 році він нараховував 2050 козаків і складався з 19 сотень. Багато  подій пов’язані у Вінниці та області саме з тією епохою. Тож не дивно, що вдячними вінничанами ще за рік до проголошення незалежності України було відновлено Кальницький полк імені Івана Богуна.

У супроводі сучасних козаків Кальницького полку відправляємось по місцям бойової слави. У Кальнику більше трьох з половиною століть стоїть «курінь Івана Богуна», де за переказами мешкав славновідомий полковник, а згодом його наступники. На честь 360-ї річниці полку закладено парк Козацької слави та створено історико- культурний комплекс «Козацька левада». Адже саме тут у 1653 році козаки Івана Богуна спільно з озброєними мешканцями містечка розбили великий польський загін ! Під його стінами також і запорозькі козаки на чолі з кошовим отаманом Іваном Сірком розгромили 40 – тисячне військо кримських татар. Крім місць бойової слави козаків у містечках Іллінці та Липовець під час маршруту можна побачити палац Володимира Потоцького у с. Дашів, Старо – Дашівську церкву XVIII сторіччя, яка входить до пам’яток дерев’яного зодчества ЮНЕСКО, відвідати всесвітньовідомий кратер від падіння одного з найбільших метеоритів за історію планети Земля та багато чого іншого…

Крім того по маршруту можна побачити:

  1. Загадкові скіфські кургани Іллінецького району (серед них курган Сорока 11 м висотою!), Богородицька церква у Іллінцях; природний заказник «Іллінецький»; гідрологічні об’єкти «Криниця котовців», «Лісова криниця».
  2. Пам’ятний знак на честь Липовецької битви; пам’ятник загиблим 1941 році словакам і козацька гармата у Липовці; Покровська церква у Липовці; природний заказник «Липовецький».
Менеджер Оксана 0975754535
Ціна / Price: За домовленістю