Шкільний уїк-енд у Вінниці. Місцями славетних козацьких битв .
Шкільний уїк-енд у Вінниці. Місцями славетних козацьких битв .

1 День. Перенесемося у сімнадцяте сторіччя. У національно-визвольній  війні 1648 – 1654 рр. Вінниця зайняла гідне місце. У 1648 році повстанці на чолі з Максимом Кривоносом звільнили Вінницю від шляхетських військ, а в листопаді 1649  у місті зупинявся Богдан Хмельницький , повертаючись з полками з-під Зборова після укладення перемир’я. Вас чекає захоплююча розповідь про  легендарну оборону Вінниці від нападу війська коронного гетьмана Мартина Калиновського Іваном Богуном та прогулянка історичним центром міста.

Увечері можна відвідати виставу легендарного фонтану «Рошен»

2 День. А далі пропонуємо  маршрут по місцям козацької слави де ви почуєте захопливу розповідь про історію двох полків часів Хмельниччини: Брацлавського та Кальницького, а також чотирьох битв: Батозької , Липовецької, під Вінницею і с. Кальник. Побуваєте в Немирові – резиденції п’яти  гетьманів, у Брацлаві на Замковій горі, у Тульчині – поруч з залишками грізної фортеці «Нестервар»,  Відвідаєте музей Батозької битви у селі Четвертинівка, яку сучасники порівнювали зі славетною перемогою Ганнібала під Каннами у 216 році до н.е. Вона засвідчила геній Хмельницького і високий рівень української армії того часу.

На шляху маршруту можна побачити і багато інших цікавих пам’яток , які не відносяться до даної теми, але на них варто звернути увагу:

  1. У Немирові – палац графині Щербатової та парк; найбільше в Європі скіфське городище; костел Святого Йосипа Обручника; музеї «Літературна Немирівщина», Марка Вовчка.
  2. У Брацлаві – костел Шкаплерівської Божої  Матері і Миколаївська церква; могила-мавзолей єврейському провидцю Натану Штенгарцу Бену Нафталі Герцу, цікавий пам’ятник польовій кухні.
  3. У Тульчині – палац Станіслава Потоцького («Подільський Версаль»); Успенська церква, костел домініканців; меморіальний музей М. Леонтовича, Краєзнавчий музей, Музей О.В. Суворова в Тиманівці.
  4. У Тростянці – цукровий завод, побудований Потоцьким; знаменитий курганний могильник біля с. Гордіївка, де було знайдено найстаріше золото України і Європи (так зване скіфське золото Вінницького Краєзнавчого музею); мальовничі ландшафтні парки Верхівський та Ободівський.
Менеджер Оксана 0975754535
Ціна / Price: За домовленістю