• Логотипи

  • Туристична карта-схема міста

    закрити
    Туристична карта-схема міста
  • Вконтакті

17.01.2014

cAK-k3knND4У місті Вінниця, а саме біля села Пирогова (раніше село Вишня, потім було перейменовано на честь Пирогова), поруч із Ботанічним садом, розташований музей-садиба Миколи Івановича Пирогова. Трохи віддалік, вже в самому селі, розташована церква з усипальницею, де зберігається забальзамоване тіло Миколи Івановича.

7cF-u_Ae_SsЦю садибу в 1859 році Пирогов придбав у спадкоємців Гриколевський (лікар, доктор медицини), коли працював у Києві. За дуже короткий час він навів тут все в порядок, побудував безкоштовні аптеку і лікарню, де проводив найскладніші операції. У цій же садибі проживши тут практично 20 років (з 1666) він і помер (в 1881 році) від раку верхньої щелепи.
JdsAZiw9dngЩоб перерахувати все, що зробив Микола Іванович для медицини, цієї сторіночки не вистачить. Це був воістину велика людина, причому не тільки з точки зору науки, він був, дійсно, Великою людиною. Взяти хоча б той факт, що він міг відправитися за «тридев’ять земель» до хворого, у завірюху, або сильний дощ, причому цей хворий найчастіше був бідний селянин, який навіть не був здатний оплатити його послуги. Або ось ще, на Новий рік у себе в садибі він влаштовував велику ялинку з подарунками, куди могли прийти селянські дітлахи із села Вишня. Так багато можна писати, і про те, як він лікував хворих на тиф і холеру, не боячись заразитися, або про те, як він у прямому сенсі слова «під кулями» зашивав поранених (при облозі Севастополя в Кримську війну). До речі, в музеї – панорамі Севастополя є Пирогов, хто чинить анестезію при операції. Будете в тих місцях, неодмінно загляніте.Саме він став одним із засновників Товариства Червоного Хреста (служби сестер милосердя).
OBBghREZS48Про його заслуги в медицині написано дуже багато. Основне, це те, що він перетворив хірургію, дійсно, в науку, з обгрунтованими методиками оперативного втручання. Саме Пирогов перший почав застосовувати, а потім і інших вчив (про що свідчать множинні роботи, виставлені в музеї) надавати першу допомогу в польових умовах (наприклад, накладення гіпсової пов’язки, або правильна транспортування пораненого в залежності від отриманої травми). А застосування наркозу у військово-польової медицині, коли велика кількість людей помирають не від отриманої рани, а просто від больового шоку при операціях. До речі, сконструйована ним маска для наркозу досі! застосовується в медицині. Саме він перший висловив думку про наявність хвороботворних бактерій в ранах, які і викликають нагноєння, внаслідок чого відбувається ампутація ураженої частини тіла.
Pn9MjZunDPwПро діяльність Пирогова можна писати дуже багато, власне як і про нього самого як про особистість. І написавши це «багато», ви все одно не скажете про нього самого головного. Недарма так багато вулиць, університетів, набережних, лікарень носять його ім’я, в тому числі в найбільших містах, таких як Москва, Санкт-Петербург, Одеса, Київ, Севастополь. Нашому місту Вінниця пощастило примкнути до них, так давайте ж будемо шанувати і пам’ятати пам’ять цьої Великої людини.

PNDYGvE_lc0Сам музей знайти дуже легко. По проспекту Юності до Вишенського озера, і ви прямо потрапляєте до воріт музею М.І. Пирогова. В ансамбль входять сама садиба, де жив і працював Пирогов, музей-аптека, парк і церква – усипальниця.
Спочатку потрапляємо в аптеку, там представлено три зали. В одному – сам Пирогов з помічником зашивають руку пацієнту, по-другому-приймальня, де чекають черги хворі, і треій – сама аптека з різними пляшечками і молодий аптекар, який готує черговий ліки. Так само представлені трави, з яких раніше ці ліки виготовлялися. Самі звичайні трави, хочу вам сказати, ніякої хімії.
sTPV_DB5KYoУ садибі представлені особисті речі Пирогова, його хірургічні інструменти, книги, його записи, багато картин із зображенням тих чи інших сцен з його життя. Дуже багато висловлювань Пирогова, майже все – зачіпають і змушують задуматися. І звичайно, сам кабінет господаря, в якому він і помер.

WluK4bl6B1EПарк невеликий, але дуже чистий і доглянутий, багато квітів, є дві ялини, посаджені самим Пироговим, липова алея, в кінці якої стоїть камінь, на місці колишньої операційної, побудованої Пироговим і, на жаль, не збереглася.

  • Екскурсії

    YdaeVUwzrls

  • Скульптури

    I9Y-6LpTH_8

  • Везунчик

    5k5U59WFlKY

   
e-mail: