Вінницька Вежа – від каланчі до головної візитівки міста.
Вінницька Вежа – від каланчі до головної візитівки міста.

Цегляна башта, що височіє в самому центрі нашого міста, відома усім як Вінницька водонапірна вежа. Але що ми про неї знаємо?

Трішки історії

Вінницька водонапірна вежа – історична споруда на Європейській площі у місті Вінниця. Башта була побудована протягом березня-листопада 1911 р. за проектом та під наглядом міського архітектора Г.Артинова. Функцію водонапірної вежі споруда виконувала 9 років.

Стороною обійшли водонапірну вежу Перша світова війна і революція 1917 року. А під час Німецько-Радянської війни(1941–1945), ще залишаючись однією з найвищих будівель Вінниці, вона виконувала, крім основних, функції спостережного пункту за містом і околицями. З того часу на ній залишилися сліди від гарматних ударів.

Вінницька Вежа у 1920-ті роки.

Після війни вежа втратила своє первинне призначення для водного господарства та була переобладнана в житловий будинок. У ній поселилися сім’ї працівників міського водоканалу, на балансі якого вона продовжувала знаходитися до 80-х років.

 

Вежа у 1950-70-ті рр.

На початку 1980-х рр. за проектом архітектора Євгена Пантелеймонова вежа була реконструйована і набула такого вигляду, який має сьогодні.

 

Сьогодні Вінницька водонапірна вежа є однію з візитівок міста, яка велично височіє в самому центрі Вінниці. На першому поверсі Вежі розташована частина музейної експозиції Меморіалу революційної та бойової слави та КП “Подільський туристично-інформаційний центр”.

У нашому турцентрі ви зможете:

  • замовити цікаві екскурсійні тури по місту,  області, Україні та за кордоном;
  • отримати туристичне страхування;
  • придбати унікальні сувеніри;
  • оформити міжнародне студентське посвідчення ISIC.

І тільки тут ви зможете скористатися незвичною послугою – “Шлюб за добу”.

Тож не гайте час, Вежа завжди чекає на Вас.

 

 

11.04.2018 12:38:50